ایمیل info@icevisa.com

اینستاگرام icevisa24@

مهاجرت به کشور ارمنستان

ICE GROUP > مهاجرت > مهاجرت به کشور ارمنستان

معرفی این کشور

برای مهاجرت به ارمنستان، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است. این کشور گردشگران زیادی از سراسر دنیا خصوصا ایران به خود جذب کرده است. همین نزدیکی هم باعث شده است تا در موقعیت های مختلف این کشور جز گزینه های اول باشد.

جمهوری ارمنستان از جمهوری‌های استقلال‌ یافته شوروی سابق، در منطقه قفقاز جنوبی (حوزه میانی دریای سیاه و دریای خزر) واقع شده است. همسایگان این کشور در سمت غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان و در جنوب ایران و ناحیه خودگردان نخجوان هستند. وسعت این کشور ۲۹.۴۳۷ کیلومتر مربع است.

پایتخت این کشور ایروان است و جمعیت آن بیش از ۳ میلیون نفر است. بزرگ‌ترین دریاچه این کشور دریاچه سوان است که دارای آب شیرین است.

بر طبق قانون اساسی آن، ۱۳۱ عضو مجمع ملی و رئیس‌جمهور با رأی تمامی افراد بالغ برای چهار سال انتخاب می‌شوند و انتخاب نخست‌وزیر بر عهده مجلس است.

ارمنستان دارای بخش صنعتی متنوعی‌است که شامل صنایع شیمیایی، فلزی، نساجی، ابزارهای دقیق و فرآورده‌های غذایی‌است اما عمده صنایع  آن، ساخت ماشین آلات، منسوجات و صنایع شیمیایی است.

همچنین صادرات این کشور را الماس، مواد معدنی، مواد غذایی و انرژی تشکیل می‌دهد و در عوض ارمنستان واردکننده گاز طبیعی، نفت، و دخانیات است.

دین رسمی آن مسیحی ارمنی و زبان رسمی این کشور نیز ارمنی‌است. گرچه زبان روسی نیز در این کشور رواج بسیاری دارد. زبان ارمنی به دو زیر شاخه ارمنی شرقی و ارمنی غربی تقسیم می شود که تنها تفاوتی در تلفظ‌های آن وجود دارد در نهایت زبان ارمنی شرقی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شده است و بعد از آن نیز زبان روسی زبان دوم آن‌هاست. یکی از اولین کشورهایی که در قرن چهاردهم دین مسیحیت به آن راه پیدا کرد ارمنستان بود.

به همین دلیل بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم آن از مسیحیت الگو گرفته شده است. از این رو کلیساهای متعددی در کشور دیده می شود. می توان گفت کلیسا به نوعی ریشه در فرهنگ و اصالت آن‌ها دارد.

تاریخچه ارمنستان

تاریخ این کشور در واقع بخشی به جای مانده از تاریخ مردم ارامنه در فلات ارمنستان است. به نظر می رسد زادگاه و وطن اصلی مردم ارامنه ارمنستان بوده و سپس به مرور زمان مردم قسمت‌های دیگر نیز به آن‌ها پیوسته اند. در ابتدا نام ارمنستان از نام بنیانگذار این قوم یعنی‌ “هایک” گرفته شده است.

بعد از تسط ایران پسوند “ستان” به آن اضافه شده است. اما مردم‌ مناطق دیگر، این کشور را با نام‌های دیگری چون آرمانی، آرمانیا، آرامان و غیره می شناختند. اولین بار نام ارمنیا در کتیبه­ای از داریوش اول دیده شده و سپس به مرور زمان نام آن به ارمنستان کنونی تغییر یافت. بعد از ایران اتحادیه جماهیر شوروی به ارمنستان تسلط پیدا کرد. سرانجام این کشور در سال ۱۹۹۱ به استقلال رسید و جمهوری ارمنستان تشکیل شد.

موقعیت جغرافیایی و جمعیت ارمنستان

از نظر جغرافیایی ارمنستان بین دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است که می­تواند پل ارتباطی بین ایران و اروپا محسوب شود. همسایگان آن از شمال کشور گرجستان، از شرق جمهوری آذربایجان، از غرب ترکیه و در نهایت از جنوب ایران و نخجوان هستند. این سرزمین در بخش شمال فلات معروف ارمنستان شکل گرفته است. قدمت آن بیش از ۳۰۰۰ سال است که ارمنستان کنونی تنها بخشی از فلات اصلی و بزرگ ارمنستان را تشکیل داده است.

به طور کلی می توان ارمنستان را یک کشور کوهستانی دانست که عموما آب و هوای معتدل و نسبتا پربارانی دارد. وسعت آن حدود ۲۹۷۴۳ کیلومتر مربع و جمعیتی برابر ۳۰۱۸۸۵۴ میلیون نفر دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان

این کشور از نظر فرهنگ بسیار غنی است و بیشترین ساکنین آن را مردم ارمنی تشکیل می دهند. البته مهاجرانی هرچند اندک از کشورهایی اروپایی و روسیه نیز در این کشور وجود دارند. مردم این کشور بعد از استقلال و جدا شدن از روسیه بیشتر به کشاورزی روی آورند و این صنعت را توسعه دادند. سنت گرایی در فرهنگ این مردم بسیار دیده می شود، به طوری که این موضوع در نوع لباس پوشیدن و معاشرت بین زنان و مردان کاملا قابل مشاهده است.

آن‌ها مردمی مهربان و دست و دل باز هستند که با روی خوش از مهمانان خود پذیرایی می کنند و قطعا سفر به ارمنستان می تواند خاطره خوشی در ذهنتان به جای بگذارد.

ارمنستان

واحد پول ارمنستان

واحد اصلی پول این کشور درام است که گفته می شود از کلمه عربی درهم گرفته شده است. سکه‌های آن شامل سکه‌های ۱۰ درام، ۲۰ درام، ۳۰ درام، ۱۰۰ درام و ۵۰۰ درامی می باشد. اسکناس‌های آن از ۱۰۰۰ درام شروع می شوند و اسکناس‌هایی معادل ۱۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ درامی نیز دارند. هر یک درام در مقایسه با پول ایران حدود ۸۷۰۰ تومان است و به اختصار با حروف ADB نشان داده می شود.

شهر‌های مهم و توریستی ارمنستان

ارمنستان از نظر تقسیمات کشوری ۱۱ استان دارد که مردم بیشتر این استان‌ها به کشاورزی مشغول هستند. البته دامپروری، ماهی گیری، شکلات سازی نیز از مشاغل اکثر افراد این کشور است. یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین شهر‌های این کشور ایروان است که پایتخت رسمی ای کشور نیز می­باشد. این شهر آثار باستانی و تاریخی بسیاری دارد و سالانه مردم بسیاری از سراسر دنیا برای سفر به این کشور و دیدن شهرهای آن روانه می شوند. از جمله شهرهای دیگر آن نیز می توان به گیومری، دیلیجان، کوتایک، تاووش، آرارات و غیره اشاره کرد.

آب و هوای اقلیمی ارمنستان

به طور کلی آب و هوای این کشور کوهستانی اما متعادل است که به دلیل بارش باران زیاد، طبیعتی سبز و زنده دارد. این کشور در تابستان دمایی بین ۱۸ تا ۲۲ درجه بالای صفر دارد در حالی که در زمستان دمای آن به حدود ۱۲- درجه نیز می رسد و روبه سردی می رود. بنابراین به نظر می رسد فصل‌های گرم بهترین زمان برای سفر به این کشور هستند.

ثبت شرکت در ارمنستان

با توجه به تغییرات سیاسی به وجود آمده در منطقه CIS و به منظور کنترل کشورهای تحت مدیریت روسیه، این کشور در صدد ایجاد اتحادیه­ای تجاری به نام اتحادیه تجاری روسیه می­باشد. لذا طبق اطلاعات رسیده و زمزمه اجرائی شدن این تحولات روش ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در این کشور دچار تحول اساسی شده و دیگر به این روش ساده و هزینه کم انجام پذیر نخواهد بود. تمامی قوانین و مقررات ثبت شرکت و اجازه فعالیت تجاری در این کشور به طور کلی تغییر خواهد کرد.

روسیه ،اکراین،ارمنستان،گرجستان و احتمالا یکی دو کشور دیگر قراراست که عضو این اتحادیه شوند لذا ثبت شرکت در این کشور منوط به رعایت قوانین و فراهم کردن شرایط جدید می باشد. لذا در صورت تمایل ثبت شرکت در ارمنستان خود را سریع تر انجام داده و حساب بانکی خود را افتتاح نمائید تا خدایی ناکرده در آینده به مشکل موانع موجود در سرراه این امربرنخورید.

خدمات ما بری ثبت شرکت در ارمنستان

۱- خدمات حقوقی و تجاری در ضمینه ثبت شرکت

۲- خدمات افتتاح حساب بانکی

۳- خدمات دریافت کارت اعتباری visa و mastercard

۴- خدمات دفتر مجازی

۵- اخذ شماره تلفن و سیم کارت ارمنستان و پاسخگویی در ایران

۶-  اخذ اقامت بر مبنی شرکت ثبت شده در کوتاه ترین زمان

۷- آموزش زبان ارمنی به متقاضیان

۸- دریافت مجوز فعالیت بری شما در صورت نیاز

۹- خدمات مربوط به بازرگانان و تجار

۱۰- دریافت نمایندگی شرکتهی خارجی از طریق ثبت شرکت

۱۱- ترجمه کلیه متون ارمنی به فارسی و انگلیسی و بلعکس

مدت زمان مورد نیاز : ۱تا ۲ روز

ارمنستان

مراحل ثبت شرکت

مراجعه به اداره اویر (OVIR)

تنظیم محضری قرارداد اجاره محل حقوقی ثبت شرکت

مراجعه به اداره رجیستر (Register) و ثبت نام شرکت و تنظیم اساسنامه

مراجعه به اداره مالیات محل انجام کار با اجاره نامه محل کار و اساسنامه شرکت جهت دریافت کد و مجوز تهیه مهر شرکت

مراجعه به محل تهیه مهر شرکت ها

ثبت در اداره بازنشستگی

تهیه کاسا و پلمب کردن در اداره مالیات

مراجعه به بانک و ایجاد حساب بانکی و تاییدیه امضاء کارت بانک در محضر و تایید کارت در اداره مالیات

مراجعه به گمرک با معرفی نام جهت باز کردن پرونده جهت واردات و صادرات

برای ثبت شرکت در این کشور امکان ارائه آدرس دفتر هم به صورت صوری و هم به صورت فیزیکی مقدور می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ارمنستان توسط شرکت ما

کپی پاسپورت همه اعضاء شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ارمنستان توسط شخص حقیقی

الف- درخواستنامه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود.

ب- تعیین نام شرکت جهت استعلام در اداره امتیازنامه این کشور، بخش ثبت نامهای شرکتی.

پ- صورت جلسه سهامداران که مشخص کننده سهام هر یک از اعضا و زمینه های فعالیت شرکت و همچنین انتخاب مدیر عامل شرکت است.

ت- ترجمه رسمی گذرنامه های هر یک از سهامداران و مدیر شرکت جهت ارائه به ثبت.

ث- مشخصات مدیر عامل (مدیر می تواند فردی باشد که از سوی سهامداران انتخاب شده باشد).

ج- درج میزان سهام هر یک از سهام داران برحسب سرمایه و در صد آن در اساسنامه، در ضمن حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰ درام و حداکثر آن بی نهایت می باشد و

همچنین ازدیاد سرمایه ضرری برای شرکت ندارد بلکه پرستیژ شرکت محسوب می شود.

چ- آدرس محل شرکت یا محل فعالیت آن و گواهی رضایت صاحب ملک یا مکانی که شرکت باید در آن به فعالیت بپردازد (با ثبت در محضر)

ح- گواهی و فیش پرداخت سرمایه اولیه به اسم شرکت در یکی از بانکهای این کشور

 

مزایای ثبت شرکت

ارمنستان کشور دوست و همسایه شمالی ایران است. بنابراین دسترسی به این کشور هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی امکان پذیر خواهد بود. با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت شما میتوانید براحتی از امکاناتی که بدلیل تحریم ها در ایران بوجود آمده است رهایی یابید.

یکی از این امکانات امکان گشایش حساب بانکی شخصی و شرکتی و دریافت مستر کارت و ویزا کارت میباشد. مدت زمان ثبت شرکت ۲ روز کاری است که مدت زمان آن از ثبت شرکت و یا موسسه در ایران بسیار کمتر است.

با ثبت شرکت شما می­توانید بدون محدودیت برای خود و خانواده تان اقامت دریافت نمایید.

از مزایای اخذ اقامت ،علاوه بر برخورداری از حقوق شهروندی،دریافت ویزای کشورهای آمریکا و کانادا آسان تر خواهد بود.

با ثبت شرکت در این کشور شما میتوانید ملک،آپارتمان ،خودرو و یا هر چیز دیگر را به نام خود خریداری نمایید.لازم به توضیح است هزینه های زندگی در کشور ارمنستان بسیار پایین تر از ایران است.

مزیت اصلی دیگر ثبت شرکت، حضور مستقیم شما در کنار وکلای ما در ایروان در تمام مراحل ثبت خواهد بود.

و صدها مورد دیگر که در روند حضور شما در ارمنستان با آن آشنا خواهید شد  ویژگی منحصر به فرد ما حضور وکلای برجسته حقوق بین الملل در تهران و ایروان است.

نقشه ارمنستان

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید