ایمیل info@icevisa.com

اینستاگرام icevisa24@

مهاجرت به کشور عمان

ICE GROUP > مهاجرت > مهاجرت به کشور عمان

معرفی این کشور

جهت مهاجرت به کشور عنوان، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. عمان کشوری باستانی می‌­باشد که قدمت آن به حدود ۱۴ هزار سال قبل می‌­رسد. همسایگان این کشور از غرب عربستان سعودی، از جنوب غرب با یمن و از شمال غرب امارت متحده عربی می­‌باشند. رشته کوه­های بزرگ بخش عظمی از این کشور را تشکیل می­‌دهند. همچنین در بخش جنوب شرقی آن نیز سرزمین­های حالصخیز یافت می‌­شود.

پرتغال در سال ۱۵۰۷ میلادی به آن حمله کرده و این کشور را به اشغال خود درآورد. این کشور تا سال ۱۶۵۱ تحت سلطه و اشغال پرتغال بود. در این سال قبایل عمانی اتحادی تشکیل دادند و با نبرد علیه پرتغالی­ها آزادی خود را پس گرفتند و به استقلال رسیدند

سیاست در عمان

در عمان، پادشاه رئیس حکومت و دولت می­‌باشد. در حال حاجر قابوس بن سعید پادشاه این کشور است. او با حفظ سمت نخست وزیر این کشور نیز می­‌باشد.

مجلس سنا این کشور دارای ۷۰ کرسی است که پادشاه نمایندگان آن را تعیین می­‌نماید. این نمایندگان قدرت اجرایی ندارند و فقط می­توانند مشاره دهند.

مجلس دیگر این کشور مجلس شورا آن است که دارای ۸۴ کرسی می­‌باشد. مردم نمایندگان آن را برای دوره ۴ ساله انتخاب می­‌کنند.

عمان

اقتصاد در عمان

۶۱/۶۱ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشور است و نیروی کار این کشور متشکل از ۹۲۰ هزار نفر می‌­باشند.

نرخ بیکاری ۱۵ درصد است. نرخ تورم در این کشور ۵/۵ درصد در سال ۲۰۰۷ بوده است.
عمان نیز همانند همسایگان خود دارای منابع نفتی می­باشد. تولید نفت در این کشور حدود ۷۴۰ هزار بشکه در روز می­باشد. این کشور جدا از منابع نفتی از موحبت منابع گازی نیز برخودار است.

نفت، کالاهای ترانزیتی، ماهی، آهن‌آلات و منسوجات جر صادرات این کشور به­حساب می­آید. کشور­های چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، آفریقای جنوبی ، امارات متحده عربی و تایوان جز مشتریان آن هستند.

ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کالاهای تولیدی کارخانه‌ای، مواد غذایی، احشام زنده و لغزاننده‌ها از جمله واردات این کشور است. این کالاها از کشور­های امارات متحده عربی، ژاپن، آمریکا ، آلمان  و هند وارد این کشور می‌­شود.

مردم عمان

۴ میلیون و۸۲۹ هزار نفر جمعیت این کشور است که میانگین سنی آن­ها ۲۹ سال می­باشد.امید به زندگی در این کشور برای مردان ۷۱ سال و برای زنان ۷۶ سال است.

جمعیت این کشور حدود سه میلیون و ۳۱۲ هزار نفر با میانگین سنی ۱۹ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۶ و برای مردان ۷۱ سال است.

نژاد­های عرب، بلوچ، آفریقایی و آسیای تشکیل دهنده جمعیت این کشور می­باشند. دین رسمی این کشور اسلام و زبان رسمی آن­ها عربی است.

ثبت شرکت در عمان

این کشور دارای ۳ منطقه آزاد تجاری و چندین ناحیه صنعتی می­باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ثبت شرکت و انجام کارهای تجاری، به شرکت­های خارجی امکان دریافت حق مالکیت خارجی و معافیت مالیاتی (تا ۵۰ سال) و حمایت های ویژه زیر ساختی ارائه می­گردد. این موضوع مورد توجه و استقبال فراوان شرکت های خارجی قرار گرفته است.

روشهای متعددی برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد. یکی از رایج ترین آن­ها راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است. مشتریان ما می­توانند یک شرکت منطقه آزاد (FZ)، شعبه، دفتر نمایندگی و یا یک شرکت offshore عمان را انتخاب کنند.

در پی دست­آورد بزرگ دوبی، عمان مایل به تکرار این موفقیت است. شرکت با مسئولیت محدود LLC که در این کشور به ثبت رسیده، متحمل پرداخت مالیات تکلیفی و سود سهام و اموال یا مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشند.

مخارج دولتی نمایانگر ۳۲٪ از کل تولید داخلی این کشور می­باشد. لیکن اخذ قراردادهای دولتی می­تواند فوق العاده پر سود باشد. شرکت های خارجی مجری قراردادهای دولتی، می تواند ۱۰۰٪ مالکیت خارجی داشته باشند .

هزینه های نیروی کار و هزینه های ثانویه از قبیل دفتر کار کمتر از کشور دوبی است. به طور مثال هزینه متوسط اجاره دفتر تجاری هر متر مربع، دو سوم دوبی و هزینه انرژی ۳۰% ارزان تر می­‌باشد.

شرکت­های خارجی می­تواند دفتر نمایندگی خود را با مالکیت کامل در عمان برای تعامل در فعالیت هایی مانند تحقیقات بازار به ثبت برساند. ضمنا دفتر نمایندگی در این کشور نمی­تواند فروش مستقیم در عمان داشته باشد.

مهاجرت به کشور عمان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود LLC

  • شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین نهاد کسب و کار برای راه اندازی یک شرکت در این کشور است. مانند همیشه، این شرکت یک نهاد حقوقی یا حقیقی است.به طور خاص، یک شرکت شامل صاحبان آن، سهامداران و مدیران و افرادی که آن را اداره می‌کنند
  • یک شرکت مسئولیت LCC عمانی با اعضای خارجی باید: الف: حداقل یک مدیر و دو سهامدار ب: میزان سهم سرمایه حداقل ۳۹۰ هزار دلار ج: دفتر کار محلی را در اختیار داشته باشد
  • در شرکت عمانی باید حداقل ۳۰ درصد از سهام متعلق به عمان، ایالات متحده، و یا شهروند شورای همکاری خلیج فارس باشد مگر در مواردی که توسط وزارت صنعت و معدن مجاز شناخته شده باشد
  • طبق قانون سرمایه گذاری خارجی (۱۹۹۴) نیاز به یکی از شرایط ذیل ضروری است

ثبت شرکت در این کشور

مالکیت ۱۰۰٪ توسط عمان، اتباع شورای همکاری خلیج فارس و یا آمریکا

مالکیت ۱۰۰خارجی درصدی با تایید وزارت تجارت و صنعت برای فعالیت های که اقتصاد عمان را بهره مند می سازد و پرداخت سهم سرمایه ۱٫۳ میلیون دلار

مالکیت ۱۰۰ درصدی خارجی برای شرکت های که برای قراردادهای دولت این کشور کار می کنند

حداقل ۳۰٪ مالکیت محلی و پرداخت سهم سرمایه ۳۹۰ هزار دلار آمریکا

ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری

نقشه عمان

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید