ایمیل info@icevisa.com

اینستاگرام icevisa24@

عمان

ICE GROUP > مهاجرت > عمان

عمان کشوری باستانی می‌­باشد که قدمت آن به حدود ۱۴ هزار سال قبل می­رسد. همسایگان این کشور از غرب عربستان سعودی، از جنوب غرب با یمن و از شمال غرب امارت متحده عربی می­باشند.

رشته کوه­های بزرگ بخش عظمی از این کشور را تشکیل می­دهند. همچنین در بخش جنوب شرقی آن نیز سرزمین­های حالصخیز یافت می­شود.

پرتغال در سال ۱۵۰۷ میلادی به آن حمله کرده و این کشور را به اشغال خود درآورد. این کشور تا سال ۱۶۵۱ تحت سلطه و اشغال پرتغال بود. در این سال قبایل عمانی اتحادی تشکیل دادند و با نبرد علیه پرتغالی­ها آزادی خود را پس گرفتند و به استقلال رسیدند.

سیاست در عمان

در عمان، پادشاه رئیس حکومت و دولت می­باشد. در حال حاجر قابوس بن سعید پادشاه این کشور است. او با حفظ سمت نخست وزیر این کشور نیز می­باشد.

مجلس سنا این کشور دارای ۷۰ کرسی است که پادشاه نمایندگان آن را تعیین می­نماید. این نمایندگان قدرت اجرایی ندارند و فقط می­توانند مشاره دهند.

مجلس دیگر این کشور مجلس شورا آن است که دارای ۸۴ کرسی می­باشد. مردم نمایندگان آن را برای دوره ۴ ساله انتخاب می­کنند.

عمان

اقتصاد در عمان

۶۱/۶۱ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشور است و نیروی کار این کشور متشکل از ۹۲۰ هزار نفر می­باشند.

نرخ بیکاری ۱۵ درصد است. نرخ تورم در این کشور ۵/۵ درصد در سال ۲۰۰۷ بوده است.
عمان نیز همانند همسایگان خود دارای منابع نفتی می­باشد. تولید نفت در این کشور حدود ۷۴۰ هزار بشکه در روز می­باشد. این کشور جدا از منابع نفتی از موحبت منابع گازی نیز برخودار است.

نفت، کالاهای ترانزیتی، ماهی، آهن‌آلات و منسوجات جر صادرات این کشور به­حساب می­آید. کشور­های چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، آفریقای جنوبی ، امارات متحده عربی و تایوان جز مشتریان آن هستند.

ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کالاهای تولیدی کارخانه‌ای، مواد غذایی، احشام زنده و لغزاننده‌ها از جمله واردات این کشور است. این کالاها از کشور­های امارات متحده عربی، ژاپن، آمریکا ، آلمان  و هند وارد این کشور می­شود.

مردم عمان

۴ میلیون و۸۲۹ هزار نفر جمعیت این کشور است که میانگین سنی آن­ها ۲۹ سال می­باشد.امید به زندگی در این کشور برای مردان ۷۱ سال و برای زنان ۷۶ سال است.

جمعیت این کشور حدود سه میلیون و ۳۱۲ هزار نفر با میانگین سنی ۱۹ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۶ و برای مردان ۷۱ سال است.

نژاد­های عرب، بلوچ، آفریقایی و آسیای تشکیل دهنده جمعیت این کشور می­باشند. دین رسمی این کشور اسلام و زبان رسمی آن­ها عربی است.

 

ثبت شرکت در عمان

این کشور دارای ۳ منطقه آزاد تجاری و چندین ناحیه صنعتی می­باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ثبت شرکت و انجام کارهای تجاری، به شرکت­های خارجی امکان دریافت حق مالکیت خارجی و معافیت مالیاتی (تا ۵۰ سال) و حمایت های ویژه زیر ساختی ارائه می­گردد. این موضوع مورد توجه و استقبال فراوان شرکت های خارجی قرار گرفته است.

روشهای متعددی برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد. یکی از رایج ترین آن­ها راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است. مشتریان ما می­توانند یک شرکت منطقه آزاد (FZ)، شعبه، دفتر نمایندگی و یا یک شرکت offshore عمان را انتخاب کنند.

ثبت شرکت در عمان

در پی دست­آورد بزرگ دوبی، عمان مایل به تکرار این موفقیت است. شرکت با مسئولیت محدود LLC که در این کشور به ثبت رسیده، متحمل پرداخت مالیات تکلیفی و سود سهام و اموال یا مالیات بر ارزش افزوده نمی باشند.

مخارج دولتی نمایانگر ۳۲٪ از کل تولید داخلی این کشور می­باشد. لیکن اخذ قراردادهای دولتی می­تواند فوق العاده پر سود باشد. شرکت های خارجی مجری قراردادهای دولتی، می تواند ۱۰۰٪ مالکیت خارجی داشته باشند .

هزینه های نیروی کار و هزینه های ثانویه از قبیل دفتر کار کمتر از کشور دوبی است. به طور مثال هزینه متوسط اجاره دفتر تجاری هر متر مربع، دو سوم دوبی و هزینه انرژی ۳۰% ارزان تر می­باشد.

شرکت­های خارجی می­تواند دفتر نمایندگی خود را با مالکیت کامل در عمان برای تعامل در فعالیت هایی مانند تحقیقات بازار به ثبت برساند. ضمنا دفتر نمایندگی در این کشور نمی­تواند فروش مستقیم در عمان داشته باشد.

عمان

ثبت شرکت در عمان با مسئولیت محدود LLC

  • شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین نهاد کسب و کار برای راه اندازی یک شرکت در این کشور است. مانند همیشه، این شرکت یک نهاد حقوقی یا حقیقی است.به طور خاص، یک شرکت شامل صاحبان آن، سهامداران و مدیران و افرادی که آن را اداره می کنند
  • یک شرکت مسئولیت LCC عمانی با اعضای خارجی باید: الف: حداقل یک مدیر و دو سهامدار ب: میزان سهم سرمایه حداقل ۳۹۰ هزار دلار ج: دفتر کار محلی را در اختیار داشته باشد
  • در شرکت عمانی باید حداقل ۳۰ درصد از سهام متعلق به عمان، ایالات متحده، و یا شهروند شورای همکاری خلیج فارس باشد مگر در مواردی که توسط وزارت صنعت و معدن مجاز شناخته شده باشد
  • طبق قانون سرمایه گذاری خارجی (۱۹۹۴) نیاز به یکی از شرایط ذیل ضروری است

ثبت شرکت در عمان

مالکیت ۱۰۰٪ توسط عمان، اتباع شورای همکاری خلیج فارس و یا آمریکا

مالکیت ۱۰۰خارجی درصدی با تایید وزارت تجارت و صنعت برای فعالیت های که اقتصاد عمان را بهره مند می سازد و پرداخت سهم سرمایه ۱٫۳ میلیون دلار

مالکیت ۱۰۰ درصدی خارجی برای شرکت های که برای قراردادهای دولت این کشور کار می کنند

حداقل ۳۰٪ مالکیت محلی و پرداخت سهم سرمایه ۳۹۰ هزار دلار آمریکا

ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری

نقشه عمان

 

 

Muscat
91°
Fair
05:2818:56 +04
Feels like: 111°F
Wind: 9mph ENE
Humidity: 72%
Pressure: 29.47"Hg
UV index: 8
TueWedThuFriSat
93/88°F
95/86°F
95/86°F
97/88°F
95/86°F