ایمیل info@icevisa.com

اینستاگرام icevisa24@

مهاجرت به کشور رومانی

ICE GROUP > مهاجرت > مهاجرت به کشور رومانی
مهاجرت به رومانی

برای مهاجرت به کشور رومانی، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید.

معرفی این کشور

رومانی (Romania) کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا می‌باشد. بخارست بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت این کشور می‌باشد. این شهر با جمعیت ۲ میلیون نفری خود در رتبه ششم بزرگ‌ترین شهر‌های اتحادیه اروپا است. رومانی از شمال با کشور اکراین و مولداوی، از غرب با صربستان و مجارستان همسایه می‌باشد. کشور بلغارستان نیز در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است.

رومانی نهمین کشور اتحادیه اروپا  با مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. طبق آمار به‌دست آمده در سال ۲۰۲۰ این کشور با ۱۹٫۲ میلیون نفر جمعیت، هفتمین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا است. رومانی همانند دیگر کشور‌های منطقه با رشد منفی جمعیت رو به رو می‌باشد.

رومانیایی زبان رسمی این کشور و لئو رومانی واحد پول رسمی این کشور می‌باشد. هر واحد لئو برابر ۲۴/۰ دلار آمریکا می‌باشد. رومانی یک کشور سکولار بوده ودارای دین رسمی دولتی نیست. درصد بالایی از مردم این کشور مسیحی بوده که ۸۷ درصد از آن را ارتدکس‌ها تشکیل می‌دهند. امروزه مهاجرت به کشور رومانی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مهاجرت به رومانی

مردم این کشور

مردم رومانی از تلفیق اقوام داچیا و رومی‌ها متولد شده‌اند. ریشه زبان رومانیایی لاتین بوده و هم‌خانواده زبان ایتالیایی به شمار می‌رود. گروهی از مردم یاسی در شهرستان یاش، که ایرانی تبار می‌باشند ساکن هستند.

موقعیت جغرافیایی

اگر به ۱۰۰ سال قبل بازگردیم (قبل از این که رومانی به یک کشور تبدیل شده باشد)، سه منطقه در این بخش جغرافیایی قرار داشته است:

  • منطقه اول، منطقه سرسبز و پست دانوب می‌باشد. بخارست، پایتخت این کشور در بالین این منطقه قرار داشته است.
  • منطقه دوم، مولداوی نام دارد. این منطقه نزدیک کشور مولداوی بوده و از لحاظ زبان و فرهنگ به این کشور تشابه بسیاری دارد. مردم این کشور مردمانی بسیار خون گرم هستند که این خود دلیلی برای مهاجرت به رومانی شده است.
  • منطقه سوم ترانسیلوانیا می‌باشد. این منطقه کوهستانی در مرکز و غرب کشور رومانی واقع شده است. در بالایی از شهر‌ها در این منطقه توسط ساکسون‌ها طراحی و ساخته شده‌اند. این منطقه هنوز هم فرم قرون وسطی خود را حفظ کرده است. اکثر قصرها و قلعه‌های این کشور در این منطقه واقع شده اند. فرهنگ غذا این منطقه ترکیبی از رومانیایی، آلمانی و مجارستانی می‌باشد.

تاریخ این کشور

در سال ۱۹۴۴ ارتش سرخ شوروی کشور رومانی را به اشغال خود درآورد و این موضوع تا سال ۱۹۵۸ ادامه داشت. این امر باعث مداخله کشور شوروی در امور کشور رومانی گردید. نتیجه آن تسلط و تولد دولت کمونیستی در رومانی بود که ۱۹۴۵ تا ۱۹۸۹ در رگ‌های کشور رومانی جریان داشت.

در ۱۹۸۹ و پس از شورش مردم در رومانی، نیکلای چائوشسکو سرنگون شد و نظام کمونیستی آن به نظامی چند حزبی تبدیل شد. با محو شدن این دوره تاریک دموکراسی بر این کشور حاکم شد و اقتصاد بازار سرمایه گزاری در این کشور شروع به فعالیت کرد. امروزه نوع حکومت و ساختار سیاسی این کشور توسط رئیس جمهور آن اداره می‌گردد.

مهاجرت به رومانی

در سال ۲۰۱۰ رومانی به یک کشور با درآمد متوسط رو به بالا تبدیل گردید. این کشور در مارس ۲۰۰۴ به ناتو و در ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اوروپا پیوست.

رومانی در دهه ۷۰ میلادی جهت ساخت یک پایگاه صنعتی بزرگ مغروض باختر شد. چائوشسکو در همان دهه ۷۰ اعلام کرد که بدهی ۱۱ میلیارد دلاری رومانی در طی همان دهه پرداخت خواد شد. در پی این سیاست گذاری مردم رومانی متحمل ریاضت اقتصادی قرار گرفتند. این امر موجب کاهش سطح زندگی و پرداخت بدهی خارجی گردید.

پس سقوط رژیم چائوشسکو در سال ۸۹ میلادی و اعمال اصلاحات، رومانی به دنبال ارتقا اقتصاد و بازار‌هایش به سبک غربی بود. در پی حفاری، در ۱۷۰ کیلومتری سواحل رومانی و یافتن یکی از بزرگترین منابع گاز دنیا، رومانی به یکی از صادرکنندگان گاز خالص در دنیا در سال ۲۰۲۰ تبدیل گردید.

در کشور رومانی صادرات یکی از نقاط قوت این کشور به حساب می‌رود. این امر باعث نزولی شدن درصد بیکاری در این کشور شده است. رتبه تولید ناخالص این کشور به بیش از ۲۴۶ میلیارد دلار آمریکا می‌رسد.

مهاجرت به رومانی و خدمات ICE GROUP

ICE GROUP به همراه مشاوران مجرب خود، با مشاوره کامل و رایگان همراه شما می‌باشد. گروه ما مهاجرت به کشور رومانی را برای شما در کمتر از ۳ ماه عملی می‌سازد .برای مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت این کشور با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *